neljapäev, 10. november 2016

Arendusprojekt

Arendusprojekti nimi on "Digipäev Narva Kesklinna Gümnaasiumis"

Digipäeva läbiviimise idee sündis meie meeskonnal veel oktoobris, kui me osalesime koolituse "Õppeprotsessi juhtimine digiajastul" esimeses moodulis.

Kui me tulime pärast koolitust kooli, siis moodustasime töörühma. Töörühma eesmärk oli läbi mõelda, kuidas me võiksime digipäeva koolis korraldada, selleks et kõikidel õpetajatel oleks võimalus sellest osa võtta.

Töörühm esitas digipäeva plaani ja koos meie meeskonnaga me otsustasime, et viime läbi digipäeva 9.novembril.

9.novembril 1.tunnis oli antud 9 avatud tundi. Kõik õpetajad said võimaluse eelnevalt valida, missugust tundi nad tahaksid külastada. Õpetajate toas oli nimekiri, kuhu õpetajad pidid end eelnevalt kirja panema. Kõik õpetajad said võimaluse vaadata üks tund omal valikul, sest tunnid algasid sel päeval kella üheksast, välja arvates õpetajatel, kes andsid lahtiseid tunde.

10 õpetajat andsid kolleegiidele avatud tunde. Tunni fookuses oli digivõimaluste kasutamine tunnis. Tunde andsid andekad, pädevad õpetajad, kes oskavad kasutada oma töös erinevaid huvitavaid meetodeid ja kaasaegseid nutiseadmeid. Avatud tunnid toimusid nii algkoolis, kui ka põhikoolis ja gümnaasiumiastmes. Need tunnid olid matemaatika, ajalugu, keemia, bioloogia, võõrkeel ja eesti keel keelekümblusklassis. Kõik tunnid olid väga huvitavad. Praegu me tegeleme blogi vormistamisega, kuhu paneme andmeid kõikide lahtiste tundide kohta (kes ja millist tundi viis läbi, mis oli tunni teema ja eesmärk, lühidalt tunni käik ja loetelu, missugused meetodeid olid kasutatud tunnis). Paneme blogisse ka fotosid ja video katkendeid. Niimoodi saavad kõik kooli õpetajad võimaluse vaadata blogist, missugused tunnid toimusid digipäeval koolis. Kui keelelgi tekkib küsimus või huvi mõne meetodi vastu, siis õpetaja teab, kelle poole võib pöörduda ja lisakommentaare saada.

Ühe sõnaga on mie koolis juba arendusprojekt läbi viidud. Täpsemalt me jutustame sellest Tallinnas koolituse lõpupäeval.

Mis oli meie eesmärk?

Digipäeva eesmärk oli näidata kõikidele õpetajatele, et nende kolleegid kasutavad juba digivõimalusi ja nad oskavad teha seda ka. See on huvitav ja meeldib lastele väga!

Digipäev läks hästi ja plaanipäraselt, nii nagu me kavatsesime. Takistusi meil ei tekkinud.

Digipäev 09.novembril on läbi, aga see ei tähenda, et meie arendusprojekt on ka lõppenud.

Me jätkame seda kindlasti, aga kuidas ja millal, sellest me jutustame teile juba Tallinnas.

2 kommentaari:

 1. Mida õppisime?
  Narva digiprojekti eesmärk oli näidata kõikidele õpetajatele, et nende kolleegid kasutavad juba digivõimalusi ja nad oskavad seda teha. See teema haakub sisuliselt ka meie ja Iisaku digiprojekti teemaga.
  Blogist on näha, et tegemist on väga tegusa kooliga, kes on edukas mitmel erineval moel.

  Mida kogesime/tundsime?
  Meile meeldis väga mõte lahtistest tundidest, sest igapäeva õppesituatsioonis me ei ole kursis, mida vahvat kolleeg oma tunnis teeb. Kuna meie projekti teemad on sisult sarnased, mõlemad keskenduvad kogemuste vahetusele, siis saime siit ka hea idee, mida oma koolis võiks tulevikus ellu viia.

  Mida soovitame?
  Blogist lugesime me välja, et siiski mitte kõik õpetajad ei kasuta oma töös aktiivselt digivahendeid. Tuleks mõelda, kuidas nakatada ka see teine osa õpetajatest „digipisikuga“.
  Edu teile!
  Illuka Kooli digimeeskond

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täname väga positiivse kommentaari eest! Edu ka Teile lahtiste tundide läbiviimisel!

   Kustuta